RTXE-2016ED333-C-32.000-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RTXE-2016ED333-C-32.000-TR
Manufacturer
Raltron
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 32MHZ 3.3V HCMOS
Stock
990
In Stock :
990
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Oscillators
Type :
TCXO
Series :
RTXE-2016
Frequency :
32 MHz
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±2.5ppm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
6mA
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Absolute Pull Range (APR) :
±1ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)