RTXE-2016ED333-C-16.000-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RTXE-2016ED333-C-16.000-TR
Manufacturer
Raltron
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 16MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±2.5ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Series :
RTXE-2016
Ratings :
Frequency :
16 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Absolute Pull Range (APR) :
±1ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Type :
TCXO
Current - Supply (Max) :
4.8mA
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)