RTO050FR1500JTE1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RTO050FR1500JTE1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
TO-220
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
50W
Tolerance :
5%
Lead Pitch :
5.08mm
Termination :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
Not
Height :
15mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
111 Weeks
Radiation Hardening :
No
Resistance :
150mOhm
Composition :
Thick Film
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Length :
10.1mm
Temperature Coefficient :
250 ppm/°C
Published :
Depth :
4.5mm
Mount :
Through Hole
Package / Case :
TO-220
Datasheets
RTO050FR1500JTE1
Vishay / Sfernice RTO050FR1500JTE1
Through Hole 150mOhm, Thick Film,