RTO050FR0500KTE1
Mfr.Part #
RTO050FR0500KTE1
Package / Case
TO-220
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
700 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
TO-220
Max Operating Temperature :
155°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
10%
Contact Plating :
Tin
Height :
15mm
Power Rating :
50W
ROHS3 Compliant
Length :
10.1mm
Resistance :
50mOhm
Datasheets
RTO050FR0500KTE1
Vishay / Sfernice RTO050FR0500KTE1
Through Hole 50mOhm, Thick Film,