RTO050F750R0JTE1
Mfr.Part #
RTO050F750R0JTE1
Package / Case
Conformal
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
750Ohm
Length :
10.1mm
Power Rating :
50W
Tolerance :
5%
Package / Case :
Conformal
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Height :
15mm
Datasheets
RTO050F750R0JTE1
Vishay / Sfernice RTO050F750R0JTE1
Through Hole 750Ohm, Thick Film,