RTO050F39R00JTE1
Mfr.Part #
RTO050F39R00JTE1
Package / Case
TO-220
Product Category :
Through Hole Resistors
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
TO-220
Resistance :
39Ohm
Height :
15mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Power Rating :
50W
Lead Pitch :
5.08mm
Tolerance :
5%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
10.1mm
Depth :
4.5mm
Contact Plating :
Tin
Termination :
Radial
Datasheets
RTO050F39R00JTE1
Vishay / Sfernice RTO050F39R00JTE1
Through Hole 39Ohm, Thick Film,