RSBEC3200AA00J
Mfr.Part #
RSBEC3200AA00J
Manufacturer
KEMET
Description
CAP FILM 0.2UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter :
500 µm
Capacitance :
200nF
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
Radial
Life (Hours) :
2000 hours
Voltage - Rated AC :
63V
Tolerance :
5%
Datasheets
RSBEC3200AA00J
KEMET RSBEC3200AA00J
Film Capacitor 5% 200nF 63V