RSBEC2100CK00K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RSBEC2100CK00K
Manufacturer
KEMET
Description
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
7.2mm
Voltage - Rated AC :
63V
Height :
7.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.5mm
Capacitance :
10nF
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
PET
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
10%
Datasheets
RSBEC2100CK00K
KEMET RSBEC2100CK00K
Radial Film Capacitor 10% 10nF 63V