RR0510R-620-D
Mfr.Part #
RR0510R-620-D
Description
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RR
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Height :
406.4μm
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
62Ohm
Power Rating :
62.5mW