RR0510P-431-D
Mfr.Part #
RR0510P-431-D
Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
25V
yes
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
430Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm