RR0510P-2672-D
Mfr.Part #
RR0510P-2672-D
Description
RES SMD 26.7KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
26.7kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
406.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RR0510P-2672-D
Susumu RR0510P-2672-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 26.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C