RR0510P-2322-D
Mfr.Part #
RR0510P-2322-D
Description
RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RR
Weight :
652.039032μg
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
23.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W