RR0510P-2320-D
Mfr.Part #
RR0510P-2320-D
Description
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
232Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RR0510P-2320-D
Susumu RR0510P-2320-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 232Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C