RR0510P-1911-D
Mfr.Part #
RR0510P-1911-D
Description
RES SMD 1.91KOHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.91kOhm
Power Rating :
62.5mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
SMD/SMT
Datasheets
RR0510P-1911-D
Susumu RR0510P-1911-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C