RR0510P-1740-D
Mfr.Part #
RR0510P-1740-D
Description
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
174Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Matte Tin (Sn)
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RR0510P-1740-D
Susumu RR0510P-1740-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 174Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C