RR0510P-1372-D
Mfr.Part #
RR0510P-1372-D
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
13.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Height :
406.4μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free
Datasheets
RR0510P-1372-D
Susumu RR0510P-1372-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C