RR0510P-1370-D
Mfr.Part #
RR0510P-1370-D
Description
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
137Ohm
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
PRECISION
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C