RP360-60-100-W
Mfr.Part #
RP360-60-100-W
Description
3PH DELTA COMPACT SNGL STAGE PWR
Stock
10
In Stock :
10
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Current :
60 A
Base Product Number :
RP360
Series :
RP360
Voltage - Rated AC :
480V
Termination Style :
Wire Leads
Configuration :
Single Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Datasheets
RP360-60-100-W
Astrodyne TDI RP360-60-100-W
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH