RP360-40-0-W
Mfr.Part #
RP360-40-0-W
Description
3PH DELTA COMPACT SNGL STAGE PWR
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Rated AC :
480V
Configuration :
Single Stage
Current :
40 A
Series :
RP360
Base Product Number :
RP360
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Datasheets
RP360-40-0-W
Astrodyne TDI RP360-40-0-W
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH