ROX500133MFNF5
Mfr.Part #
ROX500133MFNF5
Description
RES 133M OHM 1% 16W AXIAL
Power (Watts) :
16W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
133mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX500133MFNF5
Vishay / Dale ROX500133MFNF5
133MOhms, 16W, Metal Oxide Film,