ROX30050K0FKEM
Mfr.Part #
ROX30050K0FKEM
Description
RES 50K OHM 1% 10W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
50kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX30050K0FKEM
Vishay / Dale ROX30050K0FKEM
50kOhms, 10W, Metal Oxide Film,