ROX30015K0JNF5N
Mfr.Part #
ROX30015K0JNF5N
Description
RES 15K OHM 5% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
15kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX30015K0JNF5N
Vishay / Dale ROX30015K0JNF5N
15kOhms, 10W, Metal Oxide Film,