ROX30010M0JNEMN
Mfr.Part #
ROX30010M0JNEMN
Description
RES 10M OHM 5% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
10W
Resistance :
10MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX30010M0JNEMN
Vishay / Dale ROX30010M0JNEMN
10MOhms, 10W, Metal Oxide Film,