ROX1SF330K
Mfr.Part #
ROX1SF330K
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 330K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Max Operating Temperature :
235°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Resistors :
Size / Dimension :
0.138Diax0.394L 3.50mmx10.00mm
Series :
ROX, Neohm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Lead/Base Style :
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Resistance :
330kOhms
ELV :
Compliant
Datasheets
ROX1SF330K
TE Connectivity AMP Connectors ROX1SF330K
Axial 330kOhms, 1W, Metal Oxide Film,