ROX100150KJNLB
Mfr.Part #
ROX100150KJNLB
Description
RES 150K OHM 5% 4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
4W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.310Diax0.920L 7.87mmx23.37mm
Resistance :
150kOhms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
ROX100150KJNLB
Vishay / Dale ROX100150KJNLB
150kOhms, 4W, Metal Oxide Film,