ROX0507K50JNEL
Mfr.Part #
ROX0507K50JNEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 7.5K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Resistance :
7.5kOhms
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Datasheets
ROX0507K50JNEL
Vishay / Dale ROX0507K50JNEL
7.5kOhms, 2W, Metal Oxide Film,