ROV20H781K-S
Mfr.Part #
ROV20H781K-S
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 780V 10KA DISC 20MM
Current - Surge :
10kA
Varistor Voltage (Max) :
858V
Capacitance @ Frequency :
480pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
640V
Varistor Voltage (Min) :
702V
Packaging :
Bulk
Energy :
450J
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
485V
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ) :
780V
Datasheets
ROV20H781K-S
Introducing Littelfuse ROV20H781K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, ROV20H781K-S pinout, ROV20H781K-S datasheet PDF, ROV20H781K-S amp .Beyond Littelfuse ROV20H781K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.