ROV20H470L-S-2
Mfr.Part #
ROV20H470L-S-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 47V 3KA DISC 20MM
Maximum DC Volts :
38V
Capacitance @ Frequency :
12100pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
54.05V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
30V
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Varistor Voltage (Min) :
39.95V
Published :
Current - Surge :
3kA
Energy :
34J
Package / Case :
Disc 20mm
Datasheets
ROV20H470L-S-2
Introducing Littelfuse ROV20H470L-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, ROV20H470L-S-2 pinout, ROV20H470L-S-2 datasheet PDF, ROV20H470L-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20H470L-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.