ROV20H431K-S
Mfr.Part #
ROV20H431K-S
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Package / Case :
Disc 20mm
Packaging :
Bag
Maximum AC Volts :
275V
Current - Surge :
10kA
Varistor Voltage (Max) :
473V
Maximum DC Volts :
350V
Capacitance @ Frequency :
860pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
387V
Energy :
303J
Published :
Datasheets
ROV20H431K-S
Introducing Littelfuse ROV20H431K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, ROV20H431K-S pinout, ROV20H431K-S datasheet PDF, ROV20H431K-S amp .Beyond Littelfuse ROV20H431K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.