ROV20H390L-2
Mfr.Part #
ROV20H390L-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 39V 3KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Max) :
44.85V
Varistor Voltage (Typ) :
39V
Maximum AC Volts :
25V
Energy :
28J
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Capacitance @ Frequency :
15000pF @ 1kHz
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Min) :
33.15V
Maximum DC Volts :
31V
Current - Surge :
3kA
Datasheets
ROV20H390L-2
Introducing Littelfuse ROV20H390L-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, ROV20H390L-2 pinout, ROV20H390L-2 datasheet PDF, ROV20H390L-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20H390L-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.