ROV20H271K-S
Mfr.Part #
ROV20H271K-S
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 270V 10KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Max) :
297V
Current - Surge :
10kA
Maximum AC Volts :
175V
Varistor Voltage (Min) :
243V
Energy :
190J
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Packaging :
Bulk
Maximum DC Volts :
225V
Package / Case :
Disc 20mm
Capacitance @ Frequency :
1260pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Datasheets
ROV20H271K-S
Introducing Littelfuse ROV20H271K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV20H271K-S pinout, ROV20H271K-S datasheet PDF, ROV20H271K-S amp .Beyond Littelfuse ROV20H271K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.