ROV20H182K-S
Mfr.Part #
ROV20H182K-S
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 1.8KV 10KA DISC 20MM
Current - Surge :
10kA
Varistor Voltage (Typ) :
1.8kV
Varistor Voltage (Max) :
1.98kV
Varistor Voltage (Min) :
1.62kV
Maximum AC Volts :
1kV
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Package / Case :
Disc 20mm
Maximum DC Volts :
1.465kV
Datasheets
ROV20H182K-S
Introducing Littelfuse ROV20H182K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, ROV20H182K-S pinout, ROV20H182K-S datasheet PDF, ROV20H182K-S amp .Beyond Littelfuse ROV20H182K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.