ROV20H182K-2
Mfr.Part #
ROV20H182K-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 1.8KV 10KA DISC 20MM
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Package / Case :
Disc 20mm
Current - Surge :
10kA
Maximum DC Volts :
1.465kV
Maximum AC Volts :
1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Max) :
1.98kV
Varistor Voltage (Min) :
1.62kV
Varistor Voltage (Typ) :
1.8kV
Datasheets
ROV20H182K-2
Introducing Littelfuse ROV20H182K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, ROV20H182K-2 pinout, ROV20H182K-2 datasheet PDF, ROV20H182K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20H182K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.