ROV20-680L-S
Mfr.Part #
ROV20-680L-S
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM
Package / Case :
Disc 20mm
Packaging :
Bag
Varistor Voltage (Min) :
57.8V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Varistor Voltage (Max) :
78.2V
Capacitance @ Frequency :
9600pF @ 1kHz
Energy :
24J
Varistor Voltage (Typ) :
68V
Maximum AC Volts :
40V
Current - Surge :
2kA
Maximum DC Volts :
56V
Datasheets
ROV20-680L-S
Introducing Littelfuse ROV20-680L-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV20-680L-S pinout, ROV20-680L-S datasheet PDF, ROV20-680L-S amp .Beyond Littelfuse ROV20-680L-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.