ROV20-621K-S-2
Mfr.Part #
ROV20-621K-S-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 620V 6.5KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Max) :
682V
Varistor Voltage (Min) :
558V
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Maximum DC Volts :
505V
Energy :
328J
Current - Surge :
6.5kA
Package / Case :
Disc 20mm
Maximum AC Volts :
385V
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Capacitance @ Frequency :
605pF @ 1kHz
Datasheets
ROV20-621K-S-2
Introducing Littelfuse ROV20-621K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV20-621K-S-2 pinout, ROV20-621K-S-2 datasheet PDF, ROV20-621K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20-621K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.