ROV20-471K-S-2
Mfr.Part #
ROV20-471K-S-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 470V 6.5KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Energy :
280J
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
385V
Varistor Voltage (Min) :
423V
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
517V
Capacitance @ Frequency :
761pF @ 1kHz
Current - Surge :
6.5kA
Maximum AC Volts :
300V
Datasheets
ROV20-471K-S-2
Introducing Littelfuse ROV20-471K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, ROV20-471K-S-2 pinout, ROV20-471K-S-2 datasheet PDF, ROV20-471K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20-471K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.