ROV20-330M-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV20-330M-S
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 33V 2KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
39.6V
Current - Surge :
2kA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Varistor Voltage (Min) :
26.4V
Energy :
12J
Maximum AC Volts :
20V
Packaging :
Bag
Maximum DC Volts :
26V
Capacitance @ Frequency :
17200pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
33V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
ROV20-330M-S
Introducing Littelfuse ROV20-330M-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, ROV20-330M-S pinout, ROV20-330M-S datasheet PDF, ROV20-330M-S amp .Beyond Littelfuse ROV20-330M-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.