RNX20082K0JKEL
Mfr.Part #
RNX20082K0JKEL
Description
RES 82K OHM 5% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Size / Dimension :
0.140Diax2.040L 3.56mmx51.82mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
82kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Datasheets
RNX20082K0JKEL
Vishay / Dale RNX20082K0JKEL
82kOhms, 5W, Metal Oxide Film,