RNX20055M0JKLB
Mfr.Part #
RNX20055M0JKLB
Description
RES 55M OHM 5% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
55mOhms
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.140Diax2.040L 3.56mmx51.82mm
Datasheets
RNX20055M0JKLB
Vishay / Dale RNX20055M0JKLB
55MOhms, 5W, Metal Oxide Film,