RNX20049M0JNR6
Mfr.Part #
RNX20049M0JNR6
Description
RES 49M OHM 5% 5W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax2.040L 3.56mmx51.82mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
49mOhms
Package / Case :
Datasheets
RNX20049M0JNR6
Vishay / Dale RNX20049M0JNR6
49MOhms, 5W, Metal Oxide Film,