RNX200180KJKEL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX200180KJKEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 180K OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax2.040L 3.56mmx51.82mm
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
180kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
RNX
Tolerance :
±5%
Datasheets
RNX200180KJKEL
Vishay / Dale RNX200180KJKEL
180kOhms, 5W, Metal Oxide Film,