RNX15068M0JNR8
Mfr.Part #
RNX15068M0JNR8
Description
RES 68M OHM 5% 4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
68mOhms
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Power (Watts) :
4W
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RNX15068M0JNR8
Vishay / Dale RNX15068M0JNR8
68MOhms, 4W, Metal Oxide Film,