RNX15068M0JNR6
Mfr.Part #
RNX15068M0JNR6
Description
RES 68M OHM 5% 4W AXIAL
Resistance :
68mOhms
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
4W
Datasheets
RNX15068M0JNR6
Vishay / Dale RNX15068M0JNR6
68MOhms, 4W, Metal Oxide Film,