RNX1503K90FKWFN
Mfr.Part #
RNX1503K90FKWFN
Description
RES 3.9K OHM 1% 4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Resistance :
3.9kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Power (Watts) :
4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNX1503K90FKWFN
Vishay / Dale RNX1503K90FKWFN
3.9kOhms, 4W, Metal Oxide Film,