RNX15020M0KKEL
Mfr.Part #
RNX15020M0KKEL
Description
RES 20M OHM 10% 4W AXIAL
Power (Watts) :
4W
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Resistance :
20mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Datasheets
RNX15020M0KKEL
Vishay / Dale RNX15020M0KKEL
20MOhms, 4W, Metal Oxide Film,