RNX15020M0JKLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX15020M0JKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20M OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
20mOhms
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
4W
Series :
RNX
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNX15020M0JKLB
Vishay / Dale RNX15020M0JKLB
20MOhms, 4W, Metal Oxide Film,