RNX150100KJNLB
Mfr.Part #
RNX150100KJNLB
Description
RES 100K OHM 5% 4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Size / Dimension :
0.140Diax1.540L 3.56mmx39.12mm
Power (Watts) :
4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±5%
Resistance :
100kOhms
Datasheets
RNX150100KJNLB
Vishay / Dale RNX150100KJNLB
100kOhms, 4W, Metal Oxide Film,