RNX12518K0FKLB
Mfr.Part #
RNX12518K0FKLB
Description
RES 18K OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
18kOhms
Size / Dimension :
0.140Diax1.290L 3.56mmx32.77mm
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
RNX12518K0FKLB
Vishay / Dale RNX12518K0FKLB
18kOhms, 3W, Metal Oxide Film,