RNX10040M0JNEL
Mfr.Part #
RNX10040M0JNEL
Description
RES 40M OHM 5% 2.5W AXIAL
Power (Watts) :
2.5W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Resistance :
40mOhms
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Datasheets
RNX10040M0JNEL
Vishay / Dale RNX10040M0JNEL
40MOhms, 2.5W, Metal Oxide Film,