RNX1001M50JKWF
Mfr.Part #
RNX1001M50JKWF
Description
RES 1.5M OHM 5% 2.5W AXIAL
Resistance :
1.5mOhm
Power (Watts) :
2.5W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RNX1001M50JKWF
Vishay / Dale RNX1001M50JKWF
1.5MOhm, 2.5W, Metal Oxide Film,